Materialinio nepritekliaus mažinimo programa

Paslaugos aprašymas

 

 

 

 

 

Materialinio nepritekliaus mažinimo (MNM) programos tikslas – spręsti materialinio nepritekliaus problemą labiausiai skurstantiems asmenims, įskaitant vaikus, suteikiant pagalbą asmenims įsigyti maisto produktus ir (ar) būtinojo vartojimo prekes.

Įgyvendinant 2021–2027 metų materialinio nepritekliaus mažinimo programą, nepasiturintiems asmenims nuo 2024 metų yra išduodamos socialinės kortelės, kurias gavę asmenys patys sprendžia kur ir kokius produktus bei prekes įsigyti pasirinktame prekybos tinkle.

Šiaulių miesto gyventojai kartu su socialinėmis kortelėmis gali gauti maisto donacijas – surinktas besibaigiančio ir paskutinės dienos galiojimo maistas iš prekybos vietų ir (ar) gamintojų, taip pat įvairių paramos akcijų metu surinktas ilgo galiojimo maistas, kuris yra atiduotas paramos gavėjams.

Paslaugos gavėjai

Teisę gauti paramą pagal MNM programą (toliau - Parama) turi asmuo, kurio gyvenamoji vieta yra Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje ir kurio vidutinės mėnesinės pajamos neviršija 1,5 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų (toliau - VRP) dydžio per mėnesį.


Išimties tvarka Parama skiriama, kai vieno gyvenančio asmens ir (ar) bendrai gyvenančio (-ių) asmens (-ų) vidutinės pajamos per mėnesį vienam nariui viršija 1,5 VRP, bet neviršija 2,5 VRP dydžio per mėnesį, šiais atvejais:

  • vienas gyvenantis asmuo yra neįgalusis / asmuo su negalia ar pensinio amžiaus;
  • tarp bendrai gyvenančių asmenų yra neįgalusis / asmuo su negalia;
  • bendrai gyvenantys asmenys augina 3 ir daugiau vaikų (įvaikių);
  • asmuo vienas augina vaiką (vaikus) ar įvaikį (įvaikius).

Asmens pajamos nevertinamos įvykus gaisrui, stichinei nelaimei, ir asmeniui pateikus atitinkamų institucijų išduotus patvirtinančius dokumentus.

 

Šiuo metu Vyriausybės patvirtintas valstybės remiamų pajamų dydis (VRP) yra 176,00 eurai (1,5 VRP – 264,00 eurai; 2,5 VRP – 440,00 eurų).

Kaip gauti paslaugą?

Asmuo, norintis gauti Paramą, kasmet kreipiasi į Socialinių paslaugų centrą ir:

  • pateikia asmens dokumentą;
  • reikiamus dokumentus, pagrindžiančius asmens (šeimos) pajamas (pažyma apie apskaičiuotą ir išmokėtą darbo užmokestį bei kitas išmokas, pažyma apie gautus alimentus ar kt.).;
  • užpildo nustatytos formos Prašymą skirti MNM programos teikiamą paramą į socialinę kortelę ir (ar) nustatytos formos Sutikimą gauti MNM programos teikiamą paramą donacija ir Prašymą pasirašo;
  • kai Prašymas teikiamas dėl Paramos gavimo išimties tvarka numatytais atvejais, jei informacijos negalima gauti iš valstybės ir žinybinių registrų bei valstybės informacinių sistemų, asmuo pateikia reikiamus dokumentus, pagrindžiančius asmens (šeimos) socialinę grupę.

 

Taip pat galima pateikti prašymą per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą www.spis.lt

Atkreiptinas dėmesys, kad pasikeitus asmens ir (ar) su juo bendrai gyvenančio (-ių) asmens (-ų) pajamoms (atsiradus pajamų šaltiniui), asmuo raštu privalo informuoti Šiaulių miesto savivaldybės socialinių paslaugų centrą apie materialinės padėties pasikeitimą ir (ar) atsiradusias aplinkybes, turinčias įtakos teisei į paramą, teikiamą pagal MNM programą. 

Paslaugos teikimo dažnis (kaip dažnai galima gauti paslaugas?)

Vienam asmeniui 2024 metais ketvirčio suma yra 25 eurai. Priklausomai kiek asmenų sudaro namų ūkį, atitinkamai tiek lėšų bus pervedama į šeimai (bendrai gyvenantiems asmenims) išduotą socialinę kortelę.

Asmuo į Socialinių paslaugų centrą gali kreiptis visus metus. Socialinė kortelė ir (ar) donacija skiriama nuo atitinkamo metų ketvirčio, priklausomai nuo Prašymo ir visų reikalingų dokumentų pateikimo dienos.

 

Į socialinę kortelę pinigai pervedami kas ketvirtį:

  • kovo 15 d.;
  • birželio 15 d.;
  • rugsėjo 15 d.;
  • gruodžio 15 d.

 

Atsiskaitant su kortele:

  • kortelė aktyvuojama automatiškai pirmą kartą ją panaudojus;
  • nebūtina išleisti iškart/vienu metu visos pinigų sumos, esančios kortelėje;
  • kasos kvite išspausdinamas sąskaitos likutis;
  • jeigu nepakanka lėšų apmokėti už prekes, yra galimybė likusią sumos dalį sumokėti kitu būdu, pvz.: grynaisiais arba banko kortele;
  • kortelėje esančių pinigų išsigryninti negalima;
  • su kortele galima įsigyti visus maisto produktus ir būtinojo vartojimo prekes, išskyrus alkoholinius gėrimus, tabako gaminius, loterijos bilietus. Nėra galimybės apmokėti už trečiųjų šalių paslaugas (pvz.: komunalinių mokesčių, papildyti tel. kortelę).

Kortelėje esančią pinigų sumą galima panaudoti iki 2025 m. kovo 14 dienos 24.00 valandos. 

 

Maisto donacija.

Už maisto donacijų atidavimą paramos gavėjams yra atsakingas labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“, adresu Vilniaus g. 46, Šiauliai.

Vienam paramos gavėjui turi būti suteikta ne mažiau kaip 5 kg maisto donacijų per ketvirtį. Kiek šeimoje narių, tiek maisto donacijų kg turi teisę gauti šeima (bendrai gyvenantys asmenys).

Paslaugos kaina

Paslaugos teikiamos nemokamai.

Kontaktinis asmuo ir paslaugos teikimo vieta

Adresas: Tilžės g. 63B, Šiauliai.

Kontaktai: socialinė darbuotoja Monika Jarušauskienė, tel. Nr. +370 604 68 581, el. p. monika.jarusauskiene@siauliuspc.lt