logo2

Viešojo interneto centro “Langas į ateitį” kompiuteriais NEMOKAMAI turi teisę naudotis Šiaulių Universiteto Ir Kolegijų studentai, neįgalūs asmenys bei Centro klientai:

pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais – nuo 900 iki 1600
penktadieniais – nuo 900 iki 1500

TAISYKLĖS
VIEŠOJO INTERNETO CENTRO LANKYTOJUI

  1. Susipažindamas su Tau patinkančiu mergina (vaikinu) prisistatai jai (jam)? Tada užsiregistruok ir atvykęs (-usi) į viešojo interneto centrą.
  2. Netriukšmauk. Kompiuteryje nėra piktųjų dvasių, kurias gali pažadinti, bet… tiesiog trukdysi aplinkiniams. Mobiliuoju telefonu irgi galima šnekėti už durų, o jo skambutis nebūtinai kitiems irgi patiks taip, kaip patinka Tau.
  3. Mėgsti būti ištepliotas (-a) sviestu, šokoladu, kava ar dar kuom nors? – kompiuteris irgi to nemėgsta. Maža to, jo elektronikai trupiniai ir skysčiai gali daug laibiau pakenkti, negu tau, tad verčiau prie kompiuterio negerk ir nevalgyk.
  4. Administratorius visada teisus, tad neviršyk Tau skirto laiko prie kompiuterio ir laikykis duotų nurodymų. Jei administratorius neteisus – žiūrėk šių taisyklių 4 punktą.
  5. Kompiuterį sukūrė žmonės, tad jis nėra pabaisa iš pragaro gelmių, kurią būtinai reikia nugalabyti. Už sugadintą kompiuterinę įrangą teks mokėti baudą.
  6. Kompiuteris sukurtas žmonėms, tad jei su juo atsitinka kas nors Tau nesuprantama – nepanikuok. Mėgink pirmiau perskaityti, ką Tau rašo kompiuteris ir ko jis iš Tavęs nori. Jei vis tiek neaišku – klausk administratoriaus.
  7. Kuo kompiuteris panašus į gyvą padarą? – jis kartais užsikrečia virusais (bet tik kompiuteriniais, tiesa). Atsinešdamas savo CD ar diskelius ir mėgindamas į juos ar iš jų perkelti informaciją, o taip pat landžiodamas po kompiuterinių piratų tinklapius internete rimtai rizikuoji susargdinti tiek šio centro, tiek ir visus kitus kompiuterius, prie kurių vėliau su savo CD ar diskeliu prisėsi.
  8. Ar Tau patogu dirbti šiuo kompiuteriu? Net jei ne visai – būk geras (-a), nemėgink jo priderinti sau, konfigūruoti, keisti parametrų, instaliuoti ar išmetinėti programas. Kompiuteris skirtas visiems, kas iš jo liktų, jei kiekvienas ką nors pakeistų…
  9. Pornografija, hakeriai, warez, bombos… taip, visa tai yra internete, tačiau ar Tau tikrai to reikia? Turėk omeny, kad nusikalstamas pasaulis gali supančioti internete lygiai taip pat sėkmingai, kaip ir gatvėje. O dar – internete viskas daug greičiau ir paprasčiau susekama.
  10. Pradėjo skaudėti galvą, akis? Galbūt šiandien esi pavargęs (-usi), o kompiuteris – kaip ir televizorius, tada priešais jo monitorių verčiau nesėdėti. Padaryk pertrauką, sveikata gyvenime dar pravers. Be interneto yra juk ir kitų įdomių užsiėmimų.