Asmeninė pagalba

Paslaugos aprašymas

Asmeninis asistentas, tai individuali pagalba kurią gali gauti visi neįgalieji, kuriems šis poreikis bus nustatytas, neatsižvelgiant į amžių, negalios sunkumą ar pobūdį. Asmeninės pagalbos poreikis vertinamas individualiai ir nustatomas vieneriems metams pagal socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatytą tvarką.

Asmeninis asistentas, atsižvelgdamas į konkretaus asmens poreikius, asmens galimybes:

  • teikia asmeniui pagalbą namuose ir viešojoje aplinkoje, skatindamas jo savarankiškumą, būtiną kasdieniame gyvenime;
  • teikia asmeniui individualią diskretišką pagalbą, susijusią su asmens higiena (padeda apsirengti, nusiprausti, nusimaudyti, pasinaudoti tualetu ir kt.);
  • lydi asmenį į sveikatos priežiūros ir (ar) kitas valstybės ir (ar) savivaldybės institucijas, įstaigas, organizacijas, užimtumo įstaigas, darbą, laisvalaikio praleidimo vietą ir kt., teikia pagalbą judant įvairiais paviršiais ir kt.;
  • teikia asmeniui pagalbą maitinimosi procese (paruošia stalo įrankius, padeda juos pakelti ir palaikyti valgymo metu, planuoti mitybą ir kt.);

teikia asmeniui individualią pagalbą, padedančią adekvačiai reaguoti į jį supančią aplinką, užmegzti ir palaikyti su ja socialinius santykius (bendrauti, kalbėti, orientuotis laike ir aplinkoje, laikytis dienos režimo, ugdytis savivoką, gebėjimą disponuoti finansiniais ištekliais, tinkamai vartoti vaistus, būti socialiai aktyviam, organizuoti poilsį, laisvalaikį ir kt.).

Paslaugos gavėjai

Dėl asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir skyrimo gali kreiptis asmenys, kuriems Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka nustatytas neįgalumo lygis arba 55 procentų ir mažesnis darbingumo lygis, arba specialiųjų poreikių lygis.

Prioritetą gauti asmeninę pagalbą turi asmenys, kurie:

  • mokosi pagal formaliojo švietimo programas;
  • dirba arba ieško darbo, naudodamiesi Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ar kitų organizacijų teikiamomis pagalbos įsidarbinant paslaugomis;
  • gyvena vieni.
Kaip gauti paslaugą?

Asmuo, pageidaujantis gauti dienos socialinės globos paslaugas, ar vienas iš suaugusių šeimos narių, globėjas, rūpintojas dėl šių paslaugų skyrimo kreipiasi į Socialinių paslaugų skyrių (Tilžės g. 170, Šiauliai)  ir pateikia nustatytos formos Prašymą-paraišką socialinėms paslaugoms gauti (forma SP-8), kuris gali būti pildomas vietoje, siunčiamas paštu ar per pasiuntinį.

Informacija ir dokumentai,  kuriuos turi pateikti asmuo:

  1. Prašymas–paraiška socialinėms paslaugoms gauti (SP-8 forma);
  2. Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas.
  3. Neįgaliojo pažymėjimas (Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos informacinė sistema-duomenų bazė).
  4. Teismo nutartis dėl globos, rūpybos nustatymo (jei asmeniui nustatyta globa, rūpyba);
  5. Papildomi dokumentai, reikalingi asmens socialinių paslaugų poreikiui nustatyti, jeigu nėra duomenų Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje (SPIS).
Paslaugos teikimo dažnis (kaip dažnai galima gauti paslaugas?

Paslaugos teikiamos pagal asmens poreikį.

Paslaugos kaina

Jei asmeniui nustatomas asmeninės pagalbos poreikis, o jo pajamos neviršija 294 eurų, asmeninė pagalba asmeniui teikiama nemokai. Jei negalią turinčio asmens pajamos viršija 294 eurus, mokestis už asmeninės pagalbos teikimą negali viršyti daugiau nei 20% asmeninės pagalbos išlaidų ir 20 % negalią turinčio asmens pajamų.

Kontaktinis asmuo ir paslaugos teikimo vieta

Už paslaugos suteikimą atsakingi asmenys:      

Socialinių paslaugų skyriaus vyr. specialistė Vitalija Slavickienė, tel. +370 41 38 64 83, el. paštas vitalija.slavickiene@siauliai.lt (dėl prašymo pateikimo asmeninei pagalbai gauti)

Dėl informacijos suteikimo apie asmeninę pagalbą:

Adresas: Tilžės g. 63B, Šiauliai.

Kontaktai: socialinė darbuotoja Liveta Lapinskaitė, Tel. Nr. +370 607 99 038, el. p. liveta.lapinskaite@siauliuspc.lt

 

Asmeninė pagalba teikiama asmens namuose.