2019 m. liepos 23 d. Šiaulių miesto savivaldybės socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centro vaikai vyko į edukacinę ekskursiją Trakuose.

Vaikai lankėsi senosios Lietuvos sostinės Trakų pilyje, kurią supa įspūdingas Galvės ežeras. Vaikai susipažino su muziejumi ir viduramžių architektūros tvirtove, bei įsitikino, kad Trakų pilis – tai viduramžių palikimas, namai, kuriuose atgyja praeitis. Vaikai įdėmiai klausėsi gidės pasakojamų legendų, kurios gaubia Trakus ir pačią pilį. Edukacijos metu patys turėjo galimybę iliustruoti vieną iš paslaptingų legendų.

Visi kas atvažiuoja į Trakus žino, kad šis miestas garsėja kibinais, todėl būnant šiame mieste yra tiesiog būtina jų paragauti. Vaikai lankėsi „Senojoje kibininėje“, kurioje turėjo galimybę pasiklausyti apie kibinų atsiradimą Lietuvoje bei patys juos pasigaminti. Kol kepė pačių gaminti kibinai, kibininė vaišino Karaimų firminiu patiekalu ir sultiniu, o vėliau vaikai turėjo galimybę paskanauti ir savo gamintų kibinų.

Vaikai į Šiaulius grįžo kupini gerų emocijų, visą kelią dalinosi įspūdžiais ir kartojo, kad čia sugrįžti norėtų dar ne kartą.