Šiaulių miesto savivaldybės socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centro vaikai vyko į ekskursiją Kaune. Pažintis su miestu prasidėjo Kauno zoologijos sode, kuriame vaikai negalėjo atsistebėti egzotiniais gyvūnais, gidė ne tik papasakojo apie sodo gyventojus, bet ir leido vaikams apžiūrėti tikrus tigro ūsus ir paliesti surinktus  plėšriųjų gyvūnų kailiukus.

Kita ekskursijos dalis buvo skirta supažindinti vaikus su Kauno senamiesčiu bei jo istorija. Vaikų dienos centro vaikai leidosi į kelionę laivu po Kauno senamiestį. Kelionė Nemunu prasidėjo pro senąjį Aleksoto tiltą, klausydamiesi audio gido vaikai grožėjosi senamiesčiu ir kitais architektūros paveldais.

Dienai įpusėjus vaikai leidosi į dar vieną edukaciją Upytės tradicinių amatų centre,  kuriame susipažino su etnine kultūra, o pagrindiniu uždaviniu mažiesiems tapo tradicinių virtinių su varške ir mėtomis gamyba. Užsiėmimo metu vaikai ne tik gamino maistą, bet ir mokėsi stalo kultūros ir iš amžių glūdumos atėjusių tradicijų. Virtinius vaikai gamino visi kartu, o jų virimu ant laužo rūpinosi mūsų centro berniukai, o stalo padengimu ir jaukios aplinkos kūrimu rūpinosi mergaitės.

Dienos edukacijas užbaigė susėdimas prie bendro stalo ir malda. skanaudami virtinius vaikai dalinosi dienos įspūdžiais ir džiaugėsi kiek daug per vieną dieną naujo išmoko.